בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
דעות הבחירות 
אפשר לגמור גם אחרת 
 
 הפסקת אש מיד    צילום: אימג`בנק/gettyimages    
דעות הבחירות |
 
אילן גילאון

כדי להימנע מתסבוכת נוסח מלחמת לבנון השניה, חייבים הפסקת אש ומיד, כי הפיתרון לבעיית חמאס בעזה עובר רק דרך רמאללה. מתוך הבלוג של אילן גילאון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדינה ריבונית לא זו בלבד שיש לה את הזכות, אלא שהיא חייבת לעיתים להשתמש באופציה כוחנית כדי להגן על אזרחיה. לכן, גם אני מתוקף עיקרון זה תמכתי בפעילות צה”ל בעזה, כאשר היעד שנקבע על ידי ממשלת ישראל היא לדומם את מקורות הירי לעבר ישובי הדרום, שבמקרה אני תושב אחד מהם.

לבלוג המלא של אילן גילאון בישרא-בלוג
 
הפיתרון חייב לעבור דרך רמאללה. גילאון
 הפיתרון חייב לעבור דרך רמאללה. גילאון 
 צילום: נעמן סער 
 
יחד עם זאת, פעילות צבאית ככל שתהיה נחוצה, חייבת להיות מידתית ובהלימה ליעד שהיא מנסה להשיג. אני מאמין שלעיקרון שנקבע על ידי פילוסוף המלחמה הגרמני קלאוזוביץ’, על פיו המלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים, יש גם המשך בהיפוכו של המשפט - גם המדיניות היא המשך המלחמה באמצעים אחרים. בעולם מסוכן זה, התפיסה הנכונה היא "יורים ומדברים" "יורים ומדברים" בחלופות. כל פעם שמסיימים לירות, בודקים מיד אם יש על מה לדבר והאם ניתן להשיג הפסקת אש אפקטיבית.

לא פעם שמעתי את המושג “צריך לגמור את העבודה” מצד גורמים פוליטיים, אשר דוגלים בעיקרון של קביעת יעד מתגלגל כאשר הם מתכוונים להביא לחיסול ומיטוט החמאס. כדי שיהיה ברור אומר כבר עכשיו: החמאס על תפיסתו הפונדמנטליסטית, כמו חיזבאללה, הינן מטרות אסטרטגיות שעל עמי האזור ובכלל זאת הפלסטינים והישראלים להעביר מן העולם. אולם משום שיעד זה איננו בר השגה באמצעות פעולה צבאית, חייבים אנו להבין שפתרון בעזה חייב לעבור דרך רמאללה.
 
 
אם במלחמת לבנון השנייה היינו מפסיקים את הפעולה - שהייתה גם היא מוצדקת - לאחר 48 שעות, יש להניח שהיינו מגיעים לאותה תוצאה כפי שהגענו בסופו של דבר, פחות 160 הרוגים, פחות בינת ג’בל וכפר קנא וללא הרג של חפים מפשע משני צידי הגבול.

עבור החיילים אשר נהרגו עד כה במבצע “עופרת יצוקה” וארבעת האזרחים שנהרגו מירי החמאס, ועבור מאות הפלסטינים הבלתי מעורבים שנהרגו בפעולה, הפסקת האש גם אם תתרחש הערב תהיה כבר מאוחרת מדי. אם הכניסה הקרקעית תגיע לשלב השלישי והמסוכן ביותר שלה, אנו עלולים לשקוע לא רק בזיכרונות לבנון אלא גם בתוצאות דומות. וברגע, שחס וחלילה, יצאו ארונות רבים מהרצועה - ההתלהבות של גיבורי המלחמה תדעך והאחראים לליבוי הפעולה הקרקעית יעידו בפני ועדות חקירה שהם לא ידעו ולא שמעו, כמו שקרה במלחמת לבנון האחרונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by